
| Parameter | Value |
|---|---|
| Number of Positions | 11 |
| Connector Type | Shrouded |
| Gender | Male |
| Packaging | Bulk |
| Termination | Solder Pin |
| Max Operating Temperature | 110 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| RoHS | Compliant |
| Number of Rows | 1 |
| Pitch | 1.25 mm |
Stock: 423
Distributors
pcbx
Unit Price$0.16733
Ext.Price$0.16733
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.16733 | $0.16733 |
| 10 | $0.14964 | $1.49640 |
| 50 | $0.13382 | $6.69100 |
| 100 | $0.11775 | $11.77500 |
| 500 | $0.10361 | $51.80500 |
| 1000 | $0.09118 | $91.18000 |
| 3000 | $0.08492 | $254.76000 |
| 5000 | $0.07909 | $395.45000 |
